Alé Stones Cargo

Nohavice s úložným priestorom sú stále populárnejšie. Súvisí to so zvyšujúcou sa popularitou gravelu, ale do veľkej miery za to vďačia svojej praktickosti. Ktorý cyklista by pri dlhších výjazdoch neocenil extra úložný priestor.

Krátke nohavice Stones Cargo sú príkladom vysokej kvality orientovanej na výkon, decentného prevedenia a príjemného, ľahko kombinovateľného dizajnu. Toto všetko boli dôvody, prečo som ich doslova musel mať.

Poznáte to. Vyrážate na dlhý výjazd. Vrecká dresu sú už plné. Vy však stále potrebujete niekam zbaliť desiatu, gél alebo fukerku. Dve bočné vrecká a dve menšie vrecká v zadnej časti vedia v podobnej situácii výrazne pomôcť.

Nejde však o žiadne turistické gate. Stones Cargo sú vybavené zelenou vložkou 4H, vážia 195g vo veľkosti M a sú určené pre teplotný rozsah 18 - 30°C.

A musím povedať, že sa v nich jazdí naozaj komfortne. Síce v nich jazdím prevažne na ceste, ale za to v nich nemám problém zvládnuť 5 - 6 hodín v sedle. Bočné vrecká poberú aj rozmernejšie veci, len si treba dať pozor na ostré hrany. Napríklad obaly niektorých gélov majú ostré hrany a tie vedia oslabiť, prípadne až prerezať jemné vlákna z ktorých sú vrecká vyrobené. Opatrne aj s príliš objemným nákladom. Vrecká sú síce pekne flexibilné, no časom sa natiahnú. Je preto dobré nosiť v nich skôr ploché predmety.

Odvetranie nohavíc je dostatočné, ale na letné extrémy by som zvolil ľahší variant. Narvané bočné vrecká fungujú tiež ako izolácia a ľahko sa stane, že vám v nich bude horúco.

Okrem toho však nohaviciam nie je čo vytknúť. Kvalitná vložka na ktorej sa komfortne sedí aj po niekoľkých hodinách, extra úložný priestor a celková kvalita prevedenia sú prednosti, vďaka ktorým si ich veľmi rýchlo obľúbite. Cena na úrovni 150€ je prijateľná a pri troche šťastia ich zoženiete aj lacnejšie. Napríklad tu.

Väčšinu času jazdím na ceste, no pretekám prevažne na tratiach XC maratónov u nás. V zime uprednostňujem doplnkové športové aktivity - bežky, zjazdové lyžovanie, hike a beh. Na webe sa starám o obsah a rozvoj.

Yoeleo PRO C50

Yoeleo PRO C50

Alé Stones Cargo

Nohavice s úložným priestorom Alé Stones Cargo sú príkladom vysokej kvality orientovanej na výkon, decentného prevedenia a príjemného, ľahko kombinovateľného dizajnu.

Rukavice Alé Neoprene Plus

Veľmi vydarené neoprénové rukavice od Alé za cenu, ktorá pozitívne prekvapí.

ALÉ Clima Warm Plus - oplatí sa priplatiť?

Talianska značka ALÉ disponuje širokým spektrom oblečenia, z ktorého som časť už vyskúšal. Dlhé nohavice však zatiaľ nie. Aké sú Clima Warm Plus?

Rukavice Alé Neoprene Plus

Veľmi vydarené neoprénové rukavice od Alé za cenu, ktorá pozitívne prekvapí.