Väčšinu času jazdím na ceste, no pretekám prevažne na tratiach XC maratónov u nás. V zime uprednostňujem doplnkové športové aktivity - bežky, zjazdové lyžovanie, hike a beh. Na webe sa starám o obsah a rozvoj.

Report: Východ road liga - Sabinov 2017

Na úvod sezóny kvalitné cestné preteky doma na východe so zaujímavým a veľmi náročným dojazdom. VRL Sabinov nesklamala ani v roku 2017.

Report: Východ road liga - Prešov (21.5.2017)

21.5. pokračovala Východ Road Liga svojim tretím kolom na okruhu v Prešove, resp v jeho okolí. Opäť zaujímavá trať s jediným dlhším stúpaním a dlhou, klesajúcou rovinou, ktorá sa išla na 3 okruhy.

Report: Škoda Svatojurský MTB maratón

Moja prvá účasť na Svatojurskom MTB maratóne a rovno dlhá trať, ktorá síce nie je technicky náročná, ale druhé kolo sa na nej hlavne kvôli opakovanému prejazdu kopcovitou slučkou slušne zajedalo.

Report: MTB maratón Levočské vrchy 2017

V sobotu 27. mája sme sa zúčastnili na maratóne v Levoči v zostave Marcel, Samo, Stano a ja. Krásna trať v Levočských vrchoch nedáva nič zadarmo a okrem náročných stúpaní nás čakalo aj dosť techniky.

Dlhodobý test - Radon Vaillant 8.0 Disc

Vydarený cestný bicykel na karbónovej rámovej sade za priaznivú cenu. Udržateľný komponentový setup, prijateľná hmotnosť a farba, ktorá neurazí.

Horal MTB maratón 2022 a osobné výkonové maximum

Ťažké preteky = pekné preteky. Presne taký bol Horal v roku 2022. Hmlisté a vlhké počasie, náročná pozmenená trať a boj do posledných metrov.

Garmin Edge 530

Garmin Edge 530 je skvelou voľbou pre vášnivých cyklistov, ktorí radi objavujú nové trasy, efektívne trénujú a chcú sa cítiť na cestách bezpečne.

Sunn Prim Finest

Sunn je v naších končinách menej známa značka, no napriek tomu má čo ponúknuť. Dôkazom je aj na preteky pripravený hardtail s hmotnosťou pod 10kg v cene pod 5000€.

Test: Rock Machine Raceride 1200

Cestný bike pre náročnejších, ktorý zvládne aj preteky do 2500 eur? Sci-fi? Zoznámte sa s modelom Raceride od Rock Machine. Celokarbónový cesťák, implementujúci moderné štandardy vrátane kotúčových bŕzd za priaznivú cenu.

Rock Machine Blizzard 90 27+

Kvalitný komponentový setup na robustnom hliníkovom ráme, alebo aj veľa muziky za zaujímavú cenu. Asi tak by sa dal v krátkosti opísať trailový bike v najvyššej dostupnej verzii od českého výrobcu Rock Machine – Blizzard 90.