Rukavice Alé Neoprene Plus

Ak je chladno, ruky sú na bicykli problém. Aspoň u mňa. Minimum pohybu, na vetre a obmedzené možnosti ako ruky počas jazdy prekrviť a zahriať. Aj preto s rukavicami večne laborujem a skúšam čo sa dá. Neoprene Plus z rady Alé Klimatik sa mi dostali do rúk ako na zavolanie, tesne pred odjazdom do Dolomitov, takže som mal možnosť overiť či naozaj fungujú v podmienkach, na ktoré sú určené.

Rukavice nad zlato

Začnem asi tým, že som zatiaľ nenašiel rukavice, ktoré by mi vyhovovali v chladnom počasí okolo 0°C. Ruky mi vždy zamrznú veľmi skoro a potom je to už len o prežití. Aj kvôli tomu som schopný v zime jazdiť len relatívne kratšie výjazdy.

Kvôli tomu som vedel, že do dlhých zjazdov, kedy môže výrazne fúkať a prípadne aj zapršať, budem potrebovať poriadne predimenzované rukavice, ktoré mi ruky udržia v komfortnej teplote za každých okolností.

Do akých podmienok sú však Neoprene Plus vhodné?

Alé udáva pre Neoprene Plus rozsah 0 - 10°C. Nebude to ale príliš? Predsalen prelom mája a júna býva už aj v Alpách relatívne teplý. Nakoniec som ich však vzal k sebe, aspoň pre istotu.

Dobre som urobil. Rukavice sú skladné, keďže ide v podstate o kus neoprénu. Na dlaniach a prstoch sú pogumované, pre lepší grip. Švy sú lepené, takže rukavice by mali byť aj vodeodolné.

Úplne najväčšou devízou je však ich dĺžka - rukavice zakrývajú ruky ešte ďaleko za zápästím, takže pocit tepla a sucha je tak o to výraznejši.

Rukavice som so sebou vozil vo vrecku od prvého dňa a použival som ich v takmer každom zjazde. Je príjemné udržiavať komfortnú teplotu rúk, aj keď počasie k tomu vyslovene nenúti.

Skutočný test však prišiel počas pravého alpského lejaku, počas ktorého sme museli zdolať výšľap na Passo Sella a Passo Gardena a následne dlhý zjazd do Alta Badie. Bol to masaker. No práve vďaka rukaviciam Neoprene Plus a ľahkej, nepremokavej bunde Santini Guard Nimbus sa mi to podarilo prežiť.

Samozrejme, ani nepremokavé rukavice nie sú úplne nepremokavé. Pocit úplného sucha za hustého dažďa trvá len krátko. No rukavice majú perfektný fit a žiadny priestor navyše, takže aj množstvo vody, ktorá sa časom dostane dnu je veľmi obmedzené a rýchlo sa ohreje. Tým pádom to nie je problém.

Záverečné hodnotenie

Rukavice pozitívne prekvapili a v kritických okamihoch som bol vďačný za to, že ich mám. Rozsah použiteľnosti je aspoň u mňa veľmi široký. Na teploty okolo 0°C by som volil každopádne ťažší kaliber. Na 5 - 15°C ideál. Ak však znesiete viac, kľudne aj od 0°C.

Takmer dokonalý produkt. Keby rukavice nezatekali a trochu ľahšie sa obliekali, nebolo by čo vytknúť. Napriek tomu však 9/10.

Väčšinu času jazdím na ceste, no pretekám prevažne na tratiach XC maratónov u nás. V zime uprednostňujem doplnkové športové aktivity - bežky, zjazdové lyžovanie, hike a beh. Na webe sa starám o obsah a rozvoj.

Yoeleo PRO C50

Yoeleo PRO C50

Alé Stones Cargo

Nohavice s úložným priestorom Alé Stones Cargo sú príkladom vysokej kvality orientovanej na výkon, decentného prevedenia a príjemného, ľahko kombinovateľného dizajnu.

Rukavice Alé Neoprene Plus

Veľmi vydarené neoprénové rukavice od Alé za cenu, ktorá pozitívne prekvapí.

ALÉ Clima Warm Plus - oplatí sa priplatiť?

Talianska značka ALÉ disponuje širokým spektrom oblečenia, z ktorého som časť už vyskúšal. Dlhé nohavice však zatiaľ nie. Aké sú Clima Warm Plus?

Rukavice Alé Neoprene Plus

Veľmi vydarené neoprénové rukavice od Alé za cenu, ktorá pozitívne prekvapí.